امام مهدی (عج):
اموال شمارا جهت تطهیر و تزکیه زندگی و ثروتتان می‌پذیرم پس هر که مایل بود بپردازد و هر که مایل نبود نپردازد
(بحار ، ج۵۳،ص۱۹۱).
امام مهدی (عج):
هرگاه خداوند به ما اجازه دهد که سخن بگوییم حق ظاهر خواهد شد و باطل سست و ضعیف خواهد شد و میان خواهد رفت
(بحار ، ج ۲۵، ص۱۸۰).
نسیم خادم می‌گوید : در ظهور حضرت مهدی (عج) عطسه کردم فرمود: می‌خواهی تو را برای عطسه بشارت دهم ، عرض کردم ، بلی. فرمودند عطسه انسان را تا ۳ روز از مرگ نجات می‌بخشد
(کمال‌الدین ، ص۴۳۰).
امام مهدی(عج):
کسی با ما در رابطه با مقام ولایت و امامت مشاجره و منازعه نمی‌کند ، مگر آنکه ستمگر و معصیت‌کار باشد . همچنین کسی مدعی ولایت و خلافت نمی‌شود مگر کسی که منکر و کافر باشد
(بحار ، ج ۵۳، ص۱۷۹).
امام مهدی (عج):
سجده شکر پس از هر نماز از بهترین و ضروری‌ترین سنت‌هاست
(وسایل الشیعه ، ج۶، ص۴۹).
امام مهدی (عج):
به من رسیده است که گروهی از شما در دین به تردید افتاده و به دل آن‌ها نسبت به اولیای امرشان شک و حیرت واردشده و این امر مایه غم است . البته به خاطر خود شما نه برای ما و باعث ناراحتی ما از جهت شما گردیده است نه ما ، زیرا که خداوند با ما است پس‌نیازی به غیر او برای ما نیست و حق با ما است ، زیرابه هیچ‌وجه کسانی که از ما دست‌بردارند ما را به وحشت نمی‌اندازند . ما صنایع و ساخته‌شدگان خدا هستیم و خلق صنایع ما هستند
( الاحتجاج ، ج۳، ص۲۷۸).
امام مهدی (عج):
هنگامی‌که پرچمی پنهان شد ، پرچمی دیگر پدیدار گردید و زمانی که ستاره‌ای غروب کرد ستاره‌ای دیگر طلوع کرد. زمانی که خداوند امام حسن عسگری را قبض روح کرد ، گمان کردید که واسطه و رابطه بین خداوند و خلقتش قطع شد ولی هرگز رابطه قطع نشد و تا قیامت هم قطع نخواهد شد و فرمان خدا غالب و پیروز خواهد شد اگرچه آنان دوست نداشته باشند
(کمال الدین و تمام النعمه ، ج۲، ص۷۸۷).

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها